Zawiercie. Tu rozkręca się biznes.

Konferencja o SAG w Zawierciu

W środę 5. września br. w Hotelu Villa Verde w Zawierciu odbędzie się konferencja na której zaprezentowana zostanie Strefa Aktywności Gospodarczej (SAG) oraz informacje o potencjale inwestycyjnym miasta. Gospodarzem konferencji będzie Prezydent Miasta Zawiercie, a wśród gości znajdą się przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Spotkanie jest częścią kampanii na rzecz promocji terenów inwestycyjnych pod hasłem: „Zawiercie. Tu rozkręca się biznes".

Do udziału w konferencji zaproszeni zostali przedstawiciele samorządu, firm i inwestorów z regionu oraz dziennikarze z mediów regionalnych i branżowych. W programie konferencji przewidziano dwie części:

 • Merytoryczną – podczas której przedstawiciele miasta zaprezentują najważniejsze informacje na temat Strefy Aktywności Gospodarczej oraz potencjału inwestycyjnego jakim dysponuje Zawiercie.
  • Do prezentowanych informacji odniosą się zaproszeni goście z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Katowickiej Specjalnej Strefy Gospodarczej.
  • Głos w dyskusji zabierze również Pan Łukasz Zjawiński reprezentujący inicjatywę „TechMine” wspierającą młode firmy działające w branży technologii informatycznych i telekomunikacyjnych, organizującą w Katowicach cykliczne spotkania dla przedsiębiorców i inwestorów oraz promującą wykorzystanie nowych technologii w biznesie,
  • W dalszej części uczestnicy konferencji i dziennikarze będą mogli zadawać pytania
   i dyskutować na temat możliwości inwestycyjnych w Zawierciu.
 • Pokazową – uczestnicy konferencji zostaną zaproszeni do osobistego zapoznania się z terenami SAG – w tym celu zostanie zorganizowana specjalna wycieczka „off-roadowa”, której trasa przebiegać będzie m.in. przez obszar A i B Strefy Aktywności Gospodarczej w Zawierciu. Po zakończeniu wycieczki, uczestnicy wrócą na obiad do Hotelu Villa Verde.

Konferencja rozpocznie się o godzinie 11.00, a zakończy około godziny 16.30.

***

Zawiercie to miasto w województwie śląskim, zlokalizowane na północny-wschód, w odległości ok. 45 km od Katowic. Według danych z 31. grudnia 2010 r. miasto miało 51.695 mieszkańców. W mieście działają przedsiębiorstwa m.in. z branży metalurgicznej (huta), odlewniczej, aparatury optycznej, produkcji kryształów. Zawiercie położone jest na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, u źródeł Warty i jest „bramą wjazdową” na centralną część Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Jest punktem wyjścia dla wielu szlaków turystycznych na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Więcej informacji: www.zawiercie.eu

Strefa Aktywności Gospodarczej w Zawierciu to ponad 200 ha terenów pod inwestycje, podzielone na 2 obszary A i B. Część terenów SAG włączonych jest do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dostępne działki inwestycyjne mają wielkość od 0,5 ha do 10 ha. Tereny SAG położone są 12 km od drogi A1, dojazd z Warszawy zajmuje 1,5 h (pociągiem InterCity), droga przebiegająca przez SAG stanowi „zachodnią obwodnicę miasta”. Więcej informacji: www.business.zawiercie.eu

Kontakt dla mediów:

Łukasz Czop,
Rzecznik Prasowy
Urząd Miejski w Zawierciu
Tel. +48 666 023 131
Email: rzecznik@zawiercie.eu

Do pobrania:

« powrót


UE logo