Zawiercie. Tu rozkręca się biznes.

Zawiercie zaprasza na Dzień Otwarty Strefy Aktywności Gospodarczej

W sobotę, 8. września br. o godzinie 11.00 na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu rozpocznie się Dzień Otwarty promujący tereny inwestycyjne w Strefie Aktywności Gospodarczej (SAG). Jego celem jest promocja SAG wśród mieszkańców miasta Zawiercie oraz przedstawicieli biznesu – lokalnego i regionalnego. Wydarzenie, które jest częścią kampanii „Zawiercie. Tu rozkręca się biznes" promującej tereny inwestycyjne w Zawierciu, będzie miało charakter rozrywkowo-informacyjny.

W części rozrywkowej Dnia Otwartego uczestnicy będą mogli obejrzeć mecz piłki nożnej pomiędzy Wartą Zawiercie, a Podlesianką Katowice, który rozpocznie się o godzinie 11.00. Kolejną  atrakcją będą zawody o Super Puchar Energy 2000 Strong Man – rywalizacja zawodników rozpocznie się o godzinie 16.00. Wieczór otworzy występ kabaretu, tuż po nim odbędzie się koncert zespołów Disco Full oraz Folky Band, które zagrają złote przeboje disco polo. W ciągu całego dnia nie zabraknie licznych atrakcji dla dzieci i młodzieży.

Część informacyjna Dnia Otwartego SAG realizowana będzie przez stoisko informacyjne dla potencjalnych inwestorów oraz wystawę koncepcji zagospodarowania terenów inwestycyjnych. Na planszach zaprezentowana zostanie Strefa Aktywności Gospodarczej oznaczona literą A, która przeznaczona jest pod inwestycje przemysłowe oraz Strefa Aktywności Gospodarczej oznaczona literą B, gdzie zaplanowano inwestycje rekreacyjno-mieszkalne. Dla osób zainteresowanych bezpośrednim poznaniem terenów inwestycyjnych udostępniony zostanie autokar wraz z przewodnikiem, który będzie kursował pomiędzy terenem OSiR i SAG.

***

Zawiercie to miasto w województwie śląskim, zlokalizowane na północny-wschód, w odległości ok. 45 km od Katowic. Według danych z 31. grudnia 2010 r. miasto miało 51.695 mieszkańców. W mieście działają przedsiębiorstwa m.in. z branży metalurgicznej (huta), odlewniczej, aparatury optycznej, produkcji kryształów. Zawiercie położone jest na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, u źródeł Warty i jest „bramą wjazdową” na centralną część Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Jest punktem wyjścia dla wielu szlaków turystycznych na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Więcej informacji: www.zawiercie.eu

Strefa Aktywności Gospodarczej w Zawierciu to ponad 200 ha terenów pod inwestycje, podzielone na 2 obszary A i B. Część terenów SAG włączonych jest do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dostępne działki inwestycyjne mają wielkość od 0,5 ha do 10 ha. Tereny SAG położone są 12 km od drogi A1, dojazd z Warszawy zajmuje 1,5 h (pociągiem InterCity), droga przebiegająca przez SAG stanowi „zachodnią obwodnicę miasta”. Więcej informacji: www.business.zawiercie.eu

Kontakt dla mediów:

Łukasz Czop,
Rzecznik Prasowy
Urząd Miejski w Zawierciu
Tel. +48 666 023 131
Email: rzecznik@zawiercie.eu

Do pobrania:

« powrót


UE logo