Zawiercie. Tu rozkręca się biznes.

Grunty z Zawiercia walczą o medal

Oferta działek inwestycyjnych z Zawiercia została zakwalifikowana do II etapu V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „GRUNT NA MEDAL” 2012. Grunty w Zawierciu znalazły się wśród siedmiu propozycji wybranych ze wszystkich nadesłanych z województwa śląskiego. W tegorocznej edycji konkursu wzięły udział 304 oferty z 200 gmin w całej Polsce. Konkurs „GRUNT NA MEDAL” organizowany jest przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) we współpracy z marszałkami województw.

W br. najwięcej ofert nadesłano z województwa wielkopolskiego, śląskiego, podkarpackiego i zachodniopomorskiego. Spośród 304 ofert, do drugiego etapu zostało wybranych 99 działek. Typowania ofert dokonywały Centra Obsługi Inwestora, które są regionalnymi partnerami PAIiIZ.

Wśród propozycji wybranych z województwa śląskiego, Zawiercie znalazło się na drugiej pozycji pod względem wielkości zgłoszonych działek. Oferta Zawiercia obejmowała w sumie 25,14 ha. Największą powierzchnię zgłosił Wodzisław Śląski – 98,13 ha. Pozostałe oferty zawierały powierzchnie od 2 do 9 ha.

***

Zawiercie to miasto w województwie śląskim, zlokalizowane na północny-wschód, w odległości ok. 45 km od Katowic. Według danych z 31. grudnia 2010 r. miasto miało 51.695 mieszkańców. W mieście działają przedsiębiorstwa m.in. z branży metalurgicznej (huta), odlewniczej, aparatury optycznej, produkcji kryształów. Zawiercie położone jest na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, u źródeł Warty i jest „bramą wjazdową” na centralną część Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Jest punktem wyjścia dla wielu szlaków turystycznych na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Więcej informacji: www.zawiercie.eu

Strefa Aktywności Gospodarczej w Zawierciu to ponad 200 ha terenów pod inwestycje, podzielone na 2 obszary A i B. Część terenów SAG włączonych jest do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dostępne działki inwestycyjne mają wielkość od 0,5 ha do 10 ha. Tereny SAG położone są 12 km od drogi A1, dojazd z Warszawy zajmuje 1,5 h (pociągiem InterCity), droga przebiegająca przez SAG stanowi „zachodnią obwodnicę miasta”. Więcej informacji: www.business.zawiercie.eu

Kontakt dla mediów:
Łukasz Czop,
Rzecznik Prasowy
Urząd Miejski w Zawierciu
Tel. +48 666 023 131
Email: rzecznik@zawiercie.eu

« powrót


UE logo